DKmed - gabinet lekarski Katowice

Pobierz Macromedia Flash Player aby odtworzyć plik multimedialny.


33% TANIEJ DLA KLUBOWICZÓW

Poradnik medyczny » CELLULIT

A A A

Cellulit (medyczna nazwa to lipodystrofia) są to zmiany patologiczne w podskórnej tkance tłuszczowej powstałe na skutek odkładania się w komórkach tłuszczowych końcowych produktów przemiany materii, które powinny zostać wydalone. Skóra w tym miejscu staje się sucha i mniej elastyczna, pojawiają się widoczne zgrubienia i nierówności na skórze ud, pośladków i bioder a czasem na karku, ramionach i piersiach. Wyróżniamy trzy rodzaje cellulitu:
- cellulit wodny (obrzękowy) może pojawić się u młodych kobiet począwszy od okresu dojrzewania. W tym czasie odkłada się rezerwa wody i tłuszczów, tak by przygotować się do ewentualnej ciąży. Następuje wówczas przemieszczanie wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznych warstw skóry i tkanki tłuszczowej. Pod koniec cyklu miesięcznego organizm pozbywa się tej nadwyżki. Jeśli w tym czasie system hormonalny ulegnie zakłóceniu wówczas powstaje cellulit
- cellulit lipidowy (nazywany również tłuszczowym) bierze początek w głębokich warstwach skóry właściwej i w tkance łącznej. Tam znajdują się komórki tłuszczowe, które gromadzą cukier oraz kwasy tłuszczowe, tworząc związek zwany trójglicerydem, który w sposób naturalny ulega później rozpadowi. Jeśli proces ten zostanie zakłócony cukier i kwasy tłuszczowe zaczynają się gromadzić w komórkach, a te automatycznie się powiększają. Komórki ułożone są w grupach, tworząc większe skupisko i wyglądają jak winogrona. Kiedy pęcznieją, tworzą się guzki określane potocznie jako skórka pomarańczowa. Uciskają one zakończenia nerwowe stąd bolesność przy ucisku. Cellulit lipidowy jest luźny, nie przylega ściśle do mięśni, może zajmować duże powierzchnie i jest wyraźny, charakteryzuje się fałdami i obrzmieniami.
- cellulit cyrkulacyjny - jest to połączenie dwóch poprzednich rodzajów.

Cellulit to zmora naszych czasów. Ma go ponad 80 % kobiet. Coraz częściej borykają się z nim mężczyźni.  Cellulit mają również bardzo młode dziewczyny w wieku 14 lat. Na powstanie cellulitu ma wpływ szereg czynników. Przede wszystkim palenie papierosów, alkohol, nieprawidłowa dieta, mało ruchu oraz zaburzona praca układu krążenia i limfatycznego. Gdy zarzucimy złe nawyki, będziemy na najlepszej drodze do wygranej.

Jak rozróżnić zwykły tłuszcz od cellulitu?
Można to zaobserwować gołym okiem. Tkanka tłuszczowa jest gładka, skóra nie tworzy na niej wypukłości. W przypadku cellulitu partie tłuszczu poprzerastane są włókniejącą tkanką łączną, co daje wrażenie pofałdowania. W wyniku utrudnionego krążenia spowalnia się metabolizm – skóra z cellulitem wydaje się chłodniejsza w dotyku.
Jeżeli masz cellulit warto starać sie z nim uporać. Nie ma co liczyć, że problem sam zniknie. Jeżeli nie będziesz nic robić w tym kierunku, z pewnością się nasili. A im bardziej zaawansowany stopień cellulitu, tym więcej pracy i pieniędzy trzeba by się go pozbyć.

Jak odzyskać piękną figurę?
Walka z cellulitem nie należy do łatwych. Jest to proces długotrwały, złe nawyki powinnyśmy zarzucić na zawsze, bo inaczej cellulit znowu przypomni nam o sobie. Samo smarowanie kremami często nie wystarcza, zwłaszcza gdy masz bardziej zaawansowany stopień cellulitu. Konieczne jest działanie na kilku frontach. Powinniśmy przyjrzeć się uważniej naszej diecie czy jest w niej dostatecznie dużo owoców, warzyw i czy nie jest zbyt kaloryczna. Wypijaj codziennie dwa litry wody mineralnej niegazowanej, zielona herbata również jest twoim sprzymierzeńcem. Więcej się ruszaj, dobierz sobie odpowiednią dla siebie formę aktywności fizycznej. Możesz również skorzystać z oferty salonów kosmetycznych i SPA. Zabiegi takie nie należą niestety do najtańszych. Wybór wśród zabiegów antycellulitowych jest bardzo duży. Różnią się między sobą przede wszystkim metodą działania. Jeżeli jednak się zdecydujesz, przy wyborze, zwróć uwagę czy nie ma przeciwwskazań u Ciebie do wykonania danego zabiegu. 
Ograniczenie ilości spożywanych kalorii to skuteczny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów, jednak nie wszyscy są w stanie utrzymać taki reżim.

Twój organizm potrzebuje wsparcia!
Chcąc skutecznie pozbyć się cellulitu, zastosuj te metody, które przyspieszą metabolizm i krążenie, a także usuwanie produktów ubocznych z organizmu.
Stosujemy doustne preparaty zmniejszające łaknienie .zmniejszające wchłanianie tłuszczu, przyspieszające spalanie tłuszczu ,biorą udział w metabolizmie węglowodanów.
Slim formuła,
FAT absorber
Citrimax & chromium
Zwalczając cellulit zewnętrznie, niezwykle ważne są metody, które przyspieszają metabolizm i krążenie, a także usuwanie produktów ubocznych z organizmu.
C-Rx Cream - jego starannie dobrane składniki mogą stanowić wspaniałą pomoc w walce z cellulitem.

Skład kremu:
- ekstrakt z rozmarynu
- D-Pantenol (witamina B5)
- witamina E
- bisabolol
- dimeikon
- ekstrakt z rokitnika zwyczajnego
- zielona herbata


Aktywne składniki C-Rx Cream
Ekstrakty z rozmarynu oraz z imbiru pobudzają krążenie krwi, przez co wspomagają w  usuwaniu nagromadzonych produktów ubocznych oraz przyspieszają dostarczanie komórkom składników odżywczych i tlenu.
Ekstrakty z rokitnika zwyczajnego i pierwiosnka lekarskiego wykazują właściwości odżywcze.
Bisabolol oraz D-pantenol (prowitamina B5) posiadają właściwości regenerujące, kojące, przeciwzapalne.
Zielona herbata i witamina E to wspaniałe antyoksydanty, wspierające ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Dimetikon – wygładza skórę, przeciwdziała jej nadmiernemu wysuszaniu.
Jak każdy sukces, walka z cellulitem wymaga determinacji i uporu. Jeśli nawet prowadzimy odpowiedni styl życia i stosujemy kremy zewnętrzne, proces eliminacji cellulitu może trwać 3-6 miesięcy. Ponadto, nie powinniśmy zapominać, że jeśli mamy skłonność do cellulitu, należy powtarzać kuracje zapobiegające tej przypadłości.


Powrót
Drukuj